top of page

Консультація для батьків

"Профілактика захворювань ендокринної системи"

Щоб система не давала збоїв, необхідно дотримуватися кількох простих правил:

Збалансувати свій раціон. Їжа повинна бути свіжою і натуральною, багатою клітковиною, вітамінами, мінералами, незамінними амінокислотами, ненасиченими жирними кислотами. Не забувайте про достатньому споживанні води;

Практикувати помірні фізичні навантаження. Це допоможе прискорити метаболізм, зміцнити імунітет, поліпшити кровопостачання ендокринних залоз та інших органів, а також контролювати вагу;

Уникати стресових ситуацій або поміняти своє ставлення до них, якщо уникнути не можна;

Якщо ви перебуваєте в групі ризику якогось захворювання, необхідно періодично проходити обстеження і здавати аналізи, оскільки будь-яке захворювання простіше вилікувати на ранніх стадіях.

Доведено, що серед хворих цукровим діабетом 1-го типу більша частина людей з народження перебувала на штучному вигодовуванні, що справляє негативний вплив на секреторну функцію підшлункової залози і може згодом стати однією з основних причин захворювання. Також знаходяться в групі ризику цього захворювання важливо зміцнювати імунітет, так як для них небезпечні інфекційні захворювання.

Причинами виникнення цукрового діабету 2-го типу можуть бути: неправильне харчування, дефіцит фізичних навантажень, ожиріння, генетична схильність. Тому кращою профілактикою цього захворювання буде здоровий спосіб життя і збалансований раціон.

Для профілактики йододефіцитних захворювань щитовидної залози необхідно вживати в їжу йодовану сіль, морепродукти, а також свіжі овочі і фрукти. Щоб заповнити вміст йоду в організмі слід, по-перше, звернутися до ендокринолога, який після призначення УЗД, спеціальних аналізів і тестів, які досліджують щитовидну залозу, призначить адекватне лікування. По-друге, звернути увагу на йодовмісні препарати, які можна приймати в цілях профілактики.

bottom of page