top of page

Не сумуй на карантині!

                                         ШАНОВНІ БАТЬКИ!

Чим зайняти дитину під час карантину? Ми підготували для вас матеріал.

1.Якщо ваша дитина періодично засмучується, кажучи “я не вмію це малювати” або “негарно вийшло”, облиште спроби малювати за зразком і спробуйте спонтанні техніки малювання. Ми пропонуємо вашій увазі варіанти технік, що розкривають індивідуальність кожної дитини.

Паспарту

Виріжте на цупкому папері або картоні шаблон – метелика, квітку, круг, ромб тощо. Попросіть дитину створити каляки-маляки і накладіть свій шаблон зверху на “карлючки” малюка. Так витвір дитини стане неповторним візерунком крил метелика або пелюсток квітки.

Малювання ногами

Закріпіть на підлозі клейкою стрічкою аркуш паперу. Вкладіть малюкові між пальцями ніг олівець і попросіть щось намалювати. Можна творити одночасно двома ногами на одному аркуші паперу. Прикріпіть до стіни великий аркуш паперу і попросіть дитину зобразити на ньому щось, лежачи на спині.

Малювання харчовою плівкою

Нанесіть плями кількох кольорів акварельної фарби або гуаші на всю поверхню аркуша. Накладіть зверху плівку та промалюйте, злегка натискаючи на плівку, різноманітні лінії. Дайте фарбі висохнути і зніміть плівку. Доведіть малюнок до завершення фломастерами або олівцями.

Ляпкографія

Нехай малюк капне фарбою на аркуш паперу, понахиляє його в різні боки, а потім домалює ляпку так, щоб вийшло якесь зображення. Є й другий варіант: дитина занурює пензлик у фарбу, садить ляпку на аркуш паперу і складає аркуш вдвічі так, щоб ляпка відбилась на другій половині аркуша. Потім розгорніть листок паперу – і разом намагаєтеся зрозуміти, на кого або на що схожий малюнок.

Малювання по сирій поверхні

Техніка дуже проста: змочіть аркуш паперу водою, дайте підсохнути 30 секунд і починайте малювати акварельними фарбами. Фарби розтікаються в різних напрямках і виходять дуже цікаві розводи (квіти, дерева, химери).

Сіль

Попередньо зробіть на папері малюнок. Змочіть його водою за допомогою пензлика та посипте сіллю. Почекайте, поки сіль вбере в себе воду, зайву сіль зсипте. Коли все підсохне, промалюйте відсутні елементи і розфарбуйте. Сіллю добре малювати пташок, медуз, метеликів, сніг, дим.

Пучок олівців

Надійно закріпіть клейкою стрічкою великий аркуш паперу. Зберіть в пучок кольорові олівці – так, щоб загострені кінці були на одному рівні. Запропонуйте дитині помалювати.

Малювання крапками

Малюк легким натиском олівця окреслює попередній контур предмета, потім крапковою технікою заповнює простір усередині нього, використовуючи фломастери або олівці різних кольорів.

Малювання бризками

Найголовніше тут – опанувати техніку «набризку». На суху зубну щітку з досить жорсткою щетиною нанесіть гуаш, трохи менше, ніж ви зазвичай кладете зубної пасти. Консистенція фарби – трохи густіша, ніж паста, тому вода тут зазвичай не потрібна. Тримайте щітку в лівій руці щетиною вниз на відстані 3-4 см від паперу і паличкою скребіть щетину у напрямку до себе. Дуже красивий різнобарвний «набризк» (салют) і жовто-червоний (золота осінь) на білому аркуші; білий «набризк» на темно-синьому тлі (зимовий пейзаж).

Чарівні кульки

Для цієї диво-техніки знадобиться кришка від коробки, кульки, фарба, папір, пензлики, вода. У коробку покладіть аркуш паперу, на нього нанесіть по кілька крапель різної фарби. Покладіть у коробку 2-3 кульки і потрясіть коробкою так, щоб кульки котилися, змішуючи фарби та створюючи візерунок.

34424589e2410b4459f12349325b6f69.jpg
images-1.jpg
aq11.jpg

2. Ігри з книгами

Фантазер

Правила. Візьміть якусь дитячу книжку з картинками. Уважно розгляньте картинки разом із малюком і придумайте історію, не пов’язану з тією, про яку написана книга. Кілька разів виконайте це разом, а потім дитина і сама долучиться до вигадування.

3. Розвиваючі ігри

Будуємо шалаш

Будиночки в дитинстві не будували тільки ледачі. Коли почнете споруджувати з дитиною будинок із табуреток, ковдр, подушок і коробок, самі того не помічаючи, повернетеся у дитинство! І обов’язково захочете спорудити свій особистий шалаш для читання і медитації.

Озвучка

Коли в телевізорі відключається звук, а на мультики, кіно або новини придумується власна озвучка. Дитина услід за дорослими перевтілюється на справжнього артиста! 

Вгадай

Зав’яжи малюкові очі шарфиком і давай у руки по черзі різні предмети: м’яку іграшку, м’яч, тарілку, зернятка, книгу тощо. Завдання дитини – вгадати на дотик, що у нього в руках. Ускладнити гру можна, якщо вгадувати речі по запаху або, наприклад, за смаком. 
 

4.Ігри на розвиток просторового мислення

Гра «Розмісти кішку»

Запропонуйте дитині уявити якусь тварину (кішку, слона, таргана) - нехай відповість, в якій предмет ця тварина вміститься. У склянку? А в коробку від телевізора? Може, в проїжджаючу повз вантажівку?

Гра «Розстав правильно!»

Дайте дитині різні предмети і запропонуйте помістити-розставити їх, слідуючи вашим вказівкам: ближче (ближче ніж), далі (далі ніж), трохи вперед, назад, ліворуч від і т.п.

Гра «Метаморфози»

Попросіть дитину намалювати коло за квадратом, трикутник перед прямокутником. Можна ускладнити завдання: намалювати циліндр перед кубиком або зобразити будиночок з іншого боку, зверху, «розрізати» іграшкові гантелі навпіл і т.д.

Гра «Спецагент на завданні»

Запропонуйте дитині уважно оглянути приміщення, де він знаходиться, і запам'ятати все довкола. Потім задавайте питання, використовуючи слова - покажчики розташування: якого кольору стіл стоїть зліва від тебе? який предмет знаходиться прямо під люстрою?

Гра «Малюнок на спині»

Малюйте у дитини на спині різні фігури, потім предмети - нехай намагається вгадати, що ви вдаєте.

Гра «Чарівний мішечок»

Складіть в невеликий мішечок різні фігурки - краще стереометричні (кубик, кулька і ін.), Але можна і ігрові (пірамідки, матрьошки і ін.). Запропонуйте дитині на дотик вгадати, що в мішечку.

5.Дивовижна наука: захопливі експеримети, які можна провести вдома

Міні-вулкан в домашніх умовах

Що вам потрібно:

  •  cкляна баночка з кришкою, що закручується;

  • рослинна олія;

  • куркума;

  • глечик або прозора ємність.

Змішайте олію з куркумою – олія має змінити колір на жовтий. Тепер залийте олію в баночку по вінця, щоб у баночці не лишилося повітря. Проколіть у кришці дірку й опустіть баночку у воду. Олія легша від води і відразу почне підніматися з баночки нагору, а вода заповнюватиме баночку. У вас запрацює справжнісінький вулкан! Якщо додасте декілька камінців на дно посудини – матимете підводний вулкан.

vulkan.jpg

Танець яйця

Як змусити яйце танцювати? Проведіть цей експеримент – і усе побачите самі! Що вам потрібно:

1. Яйце (звичайне куряче яйце, не бите, з рівною поверхнею, класичної овальної форми).

 2. Круглий піднос із рівним дном.

Покладіть яйце на піднос і намагайтеся плавно робити кругові рухи

підносом щоразу швидше і швидше, тримаючи його горизонтально.

Яйце на підносі також почне обертатися. У міру прискорення обертання яйце

«підніметься» і стане обертатися на одному з кінців: тупому або гострому,

зайнявши, звичайно, вертикальне положення.

Що відбувається? Відцентрова сила утримує яйце,

подібно до того як розкручена дзига стоїть на площині,

а нерозкручена лежить на боці. Звичайно, цей експеримент потребує

певного досвіду і вправності.

Ні з першого, ні з другого і навіть із третього разу у вас,

більш за все, нічого не вийде. Але варто тренуватися.

unnamed.jpg

 Секретне невидиме чорнило

Створення невидимого чорнила – дуже захопливий процес! Ви можете вдати секретного агента, бо маєте свої секретні коди і повідомлення, приховані від інших. Усе, що вам необхідно, – це деякі предмети домашнього вжитку і таємна сила лимонного соку.

Що вам потрібно:

  • Половина лимона;

  • Вода; 

  • Ложка;

  • Миска;

  • Ватна паличка;

  • Білий папір;

  • Лампа.

Вичавіть трохи лимонного соку в миску і додайте декілька крапель води. Змішайте воду і лимонний сік ложкою. Умочіть  ватяну паличку в суміш і напишіть повідомлення на білому папері. Зачекайте, доки сік висохне і стане повністю непомітним. Коли ви будете готові прочитати ваше секретне повідомлення або показати його комусь,  нагрійте папір, тримаючи його поруч із лампочкою.

Що відбувається?

Лимонний сік – це органічна речовина, яка окислюється і при нагріванні стає коричневою. Розведений у воді лимонний сік  дуже важко помітити. Коли ви застосуєте його на папері, ніхто не знатиме про його наявність доти, поки папір не буде нагрітий і ваше секретне повідомлення не відкриється. Інші речовини, які «працюють» так само, – апельсиновий сік, мед, молоко, цибулевий сік, оцет і вино.

nevidimye-chernila-05.jpg

#Не_лінуйся_вдома_тренуйся!"

Автор О.Білецька

Автор О.Білецька

Автор О.Білецька

#Нумо, звуки, не баріться! Під час карантину відгукніться!

Вчитель-логопед Світлана Тищенко пропонує всім завітати на особистий блог і отримати поради щодо занять з дітьми під час карантину.

bottom of page