top of page

Не буває ідеальних людей. Діти також припускаються помилок, але це зовсім не привід карати їх! Помиляючись, діти навчаються і потребують нашої підказки та підтримки, а не запотиличників чи «ультразвукового» крику!

Аналізуйте ситуацію і обирайте такі методи виховання, які не будуть травмувати дитину! Адже ваше головне завдання – виховати повноцінну людину, а не "вічно" перелякану, з постійним тремором, яка боїться самостійно приймати рішення або дорослого, агресивно налаштованого до вас і суспільства.

Те, якою виросте ваша дитина – залежить від вашого виховання!

«Мій трирічний онук Макар спустився з гірки в басейн з поролоновими кубиками і вдарився об щось тверде (можливо, підлогу басейну). Зламав стегнову кістку. Дитина лежала на скелетному витягненні в апараті зовнішньої фіксації в травматологічному відділенні… Тоді, у дитячій зоні ТРЦ, була лише одна працівниця, яка роздавала браслети на вході. Діти бавились самі!» - розповідає Віталій, житель Луцька, про нещодавню подію.

І це непоодинокий випадок! До мене часто звертаються батьки з питанням безпеки їх дітей в розважальних центрах, але, на жаль, вже тоді, коли щось трапилося. Відповідь на це питання - в інструкції для батьків.

Дотримуйтесь порад і будьте надзвичайно уважними, коли приводите дитину в розважальні центри! Пам’ятайте – не буває дрібниць і зайвих пересторог, коли мова йде про безпеку дитини!

В черговий раз нагадую ПРОСТІ ПРАВИЛА, які вбережуть вашу дитину від викрадення!

Не випробовуйте долю дитини і власні нерви! Ви не можете знати про наміри оточуючих і передбачити їхню поведінку. Але ви можете убезпечити свою дитину від трагедії!

Будьте постійно поруч, дотримуйтесь простих правил безпеки і навчайте малечу!

     Дорослим ці правила здаються очевидними і зрозумілими, тому ми часто вважаємо, що вони так само зрозумілі і дітям. Але в більшості випадків діти не знають, як себе поводити в небезпечних ситуаціях!

     Ознайомте дітей з порадами, які описані нижче, і поясніть кожну з них доступною мовою для вашої дитини (зважаючи на вік, особливості характеру та поведінки).

Раджу постійно проговорювати їх з дитиною, а також розробити сімейний план дій під час небезпечних ситуацій і практикувати його в ігровій формі.

    Це необхідно для того, щоб діти в небезпечній ситуації могли скористатися порадами автоматично і врятуватися від викрадення та інших загроз і небезпек.

    Практикуйте, доповнюйте та нагадуйте дитині ці поради, але в жодному разі не залякуйте їх!

В Україні за 11 місяців 2017 року внаслідок пожеж загинуло 59 дітей, ще 135 травмовано. Рятувальниками врятовано у пожежах 232 дитини.

З посиленням холодів кількість таких трагедій може значно зрости – зокрема, через безвідповідальність батьків.

Не залишайте дітей наодинці з обігрівачами, сірниками та електроприладами! Зазвичай – це головні причини загибелі дітей у пожежах!

На перший погляд – всім відомі поради, але саме недотримання їх призводить до трагічних наслідків!

Приділіть 5-10 хвилин, щоб навчити дитину правильно поводитися з приладами і реагувати у разі виявлення небезпеки!

                                       ЯК УБЕРЕГТИ ДИТИНУ ПІД ЧАС ЗИМОВИХ КАНІКУЛ?

За статистикою, у канікулярний період значно збільшується кількість травмованих дітей, тому батьки - будьте дуже пильними, щоб уберегти своїх дітей!
Хочу звернути вашу увагу на розвагу, "жертвами" якої ми іноді ставали взимку, коли самі були дітьми.
Попереду багато позитивних емоцій, але можуть трапитися і незвичні ситуації… як от прилиплий до металу язик вашої дитини. 
Діти непередбачувані і дуже люблять експериментувати, тому батькам потрібно завжди бути напоготові. 
Рекомендую ознайомитись з порадами, наведеними нижче, аби уберегти чи екстрено допомогти дитині, якщо раптом вона вирішить «спробувати на смак» металевий предмет взимку.

P.S. Якщо така прикра ситуація трапилася не з язиком дитини, а з руками, щоками та іншими частинами тіла – рятувати дитину потрібно аналогічно.

                                                                      НЕ ДИТЯЧІ МАГАЗИНИ

У зимову погоду працівники деяких магазинів так сильно турбуються про чистоту приміщень, що навіть вішають на своїх вітринах заборонні знаки для дитячих візочків!

Коли адміністрація магазину вивішує такий знак, вона фактично спонукає дорослих залишати немовлят в небезпеці на самоті або з сторонньою особою! (А потім усією країною обурюємось, що дітей викрадають посеред білого дня!). А також позбавляє батьків права на покупку.

Власник об’єкту публічного використання (магазину) не може встановити таке обмеження, адже воно стосується невід’ємних атрибутів людини і вважається біологічним обмеженням!

Коли забороняється відвідування магазину з дитячим візочком - обмежуються права на вільне здійснення покупок за ознакою статі (адже в основному ці покупці – жінки) і обмежено права і свободи матері. (Регулюється ст. 14 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод)

Також порушується право на задоволення потреб у сфері торговельного обслуговування і застосовується пряме обмеження до батьків, які змушені відвідувати супермаркет з дитиною у дитячому візку. Така заборона обмежує право на вільний вибір продукції, адже батьки з дитячим візочком не мають можливості відвідувати магазин, який для них географічно зручніший. (Регулюється ст. 4, 17 Закону України «Про захист прав споживачів»).

Тобто замість того, аби створити в магазині комфортні умови для перебування з немовлятами, адміністрація закладів просто забороняє їм вхід на свою територію!

Раджу усім небайдужим, які помітили у громадським місцях заборонний знак, що обмежує вхід з дитячими візочками, скористатися нижченаведеними порадами! А якщо керівництво магазину відмовляється знімати цей знак – скористайтеся «силою Facebook» і зробіть цей магазин загальновідомим дітоненависником!

P.S. Закликаю керівництво магазину не обмежувати права покупців і з повагою ставитися до батьків з дітьми, а також звертати увагу на заборонні знаки, які встановлюєте!

                                                БОРОТЬБА З ДОМАШНІМ НАСИЛЬСТВОМ.

Понад 3 мільйони дітей в Україні щороку стають свідками домашнього насильства, або є його жертвами.

Верховна Рада ухвалила у другому читанні законопроект №5294 «Про запобігання та протидію домашньому насильству», який впроваджує комплексний підхід у боротьбі з домашнім насильством. Його підтримали 237 народних депутатів.

Детальніше про нововведення – http://life.pravda.com.ua/health/2017/12/7/227813/
http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/zweb2/webproc4_1?pf3511=60306

Також Верховна Рада підтримала в другому читанні і в цілому Закон №4952 про криміналізацію домашнього насильства, який посилює відповідальність за знущання над родиною. «За» проголосував 241 депутат.
Детальніше – http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/zweb2/webproc4_1?pf3511=59648

Дякую пані Ірина Луценко та депутатам Верховної Ради, що проголосували за дані законопроекти, а також Міністерству соціальної політики. Попереду ще багато роботи аби зробити життя дітей безпечнішим і вільним від насильства!

                               ПОСИЛЕННЯ ВІДПОВІДАЛЬНОСТІ ЗА НЕСПЛАТУ АЛІМЕНТІВ.

Верховна Рада у другому читанні ухвалила законопроект №7277 щодо посилення захисту права дитини на належне утримання шляхом вдосконалення порядку примусового стягнення заборгованості зі сплати аліментів. Відповідне рішення підтримали 294 народні депутати.

Закон розроблений з метою забезпечення виконання рішень щодо стягнення аліментів. Його реалізація дозволить зменшити заборгованість по аліментам та забезпечить належне утримання осіб, які отримують відповідні виплати, що, в свою чергу, сприятиме захисту їхніх прав.

ОСНОВНІ ЗМІНИ:

- Заявник звільнюється від судового збору при подачі заяви до суду щодо видачі судового наказу про стягнення аліментів;

- Впроваджується новий вид адміністративного стягнення у вигляді оплатних суспільно корисних робіт, вид яких визначатимуть органи місцевого самоврядування;

- Боржник, заборгованості зі сплати аліментів якого сукупно перевищує суму відповідних платежів за шість місяців, позбавляється права забороняти дитині виїжджати за кордон;

- Боржник, борг якого перевищує 6 місяців, позбавляється права керувати автомобілем, використовувати зброю і полювати;

- Спрощується порядок встановлення тимчасового обмеження у праві виїзду за межі України боржника, борг якого перевищує 6 місяців.

Вказані заходи будуть застосовуватися виключно державою, в особі державних виконавців.

Дуже дякую Міністру юстиції Павло Петренко за ґрунтовну роботу в напрацюванні законопроектів. А також народним депутатам, які ініціювали цей Закон - Андрій ПарубійІрина ЛуценкоLena SotnykIryna GerashchenkoMariya IonovaAndriy PomazanovІгор АлексєєвSvitlana Zalishchuk,Анна Романова (Anna Romanova)Ирина Суслова (Ірина Суслова) і тим депутатам, які підтримали його ухвалення.

Детальніше ознайомитись зі змінами можна за посиланням –http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/zweb2/webproc4_1?pf3511=62857

P.S. Допоки дітям не буде 100% гарантовано виплату заборгованості по аліментам, не варто зупинятись. Ми з робочою групою, з якою працюємо понад два роки, продовжуємо працювати над удосконаленням законодавства.
#НіНасильству #ЯМАЮПРАВО#ЧужихДітейНеБуває #ЗаплатиАліменти

Ми живемо в цифровому світі, тому говорити з дітьми про безпеку в інтернеті – необхідність 21 століття!

Сьогодні Міжнародний день захисту дітей від сексуального насильства - ще один привід нагадати дитині про загрозу насильства в мережі.

Прошу всіх небайдужих, кому відомі факти online сексуального насильства над дітьми, повідомити мені на сторінці або у приватні повідомлення, щоб допомогти цій дитині, а також, аби такі історії запобігли насильству над іншими дітьми!

*Дякую експертам МБО "Служба порятунку дітей" за допомогу у підготовці порад.

bottom of page