top of page

Консультація для батьків

«Сколіоз. Профілактика порушень постави»

       Дитина дивиться мультики або робить уроки за письмовим столом, а може, затишно влаштувавшись в кріслі, заглибилася в книжку або щось майструє в куточку. Поспостерігайте за її позою! Згорбилася, схилилася набік? Будьте обережні! Попросіть випрямити спину. З готовністю зробитла це, але вже через хвилину зайняла звичне положення? Так повторилося кілька разів. І ви розсердилися: знову не слухається! Однак непослух тут не причому. Дитина просто не може виконати ваше прохання. Схоже у неї перші симптоми серйозного захворювання – СКОЛІОЗУ.

     СКОЛІОЗ – так зване баковое викривлення хребта. Воно супроводжується порушеннями функцій внутрішніх органів: робиться утрудненим дихання, робота серця, гірше працює шлунок і кишечник. Невірне положення хребта призводить до раннього розвитку остеохондрозу, до деформації грудної клітки і тазових кісток. Перші ознаки сколіозу проявляються в 6-8 років, коли дитина починає ходити в школу. У школяра навантаження на хребет істотно зростає: він повинен, просто зобов'язаний багато сидіти.

Тест на сколіоз.

Початкові симптоми захворювання. Настільки характерні, що побачити їх не складе труднощів. Попросіть дитину роздягнутися до трусів і приступайте до огляду.

1. Нехай встане рівне, спиною до вас. Уважно подивіться на плечі і нижні кути лопаток - вони повинні перебувати на одному рівні. У нормі лінії хребта збігається з між сідничною складкою.

2. Зверніть увагу на ребра. Не з'являється при нахилі так званий «реберний горб», коли одна половина спини вище іншої. Це теж ознака сколіозу.

3. Поставте дитину до себе боком. У нормі хребетний стовп має природні фізіологічні вигини вперед - в шийному і поперековому. Тому-в грудному і крижовому відділі. Побачили, що спина прямо «як струна»? Значить, вигини порушені і напевно при цьому лопатки значно відходять один від одного.

4. Про неблагополуччя скаже асиметрія так званих трикутників талії. Попросіть дитину опустити руки і порівняйте простір між руками і бічними поверхнями тулуба. Будь-яке порушення симетричності свідчить про сколіоз.

УВАГА!

Якщо у дитини виявився сколіоз (будь-якої стадії, їй без консультації з фахівцем не можна займатися в спортивних секціях, тому що занадто інтенсивні фізичні навантаження можуть ще сильніше послабити хребет.

Розминка для хребта

Коли дитина займається за столом, кожні 20-25 хвилин давайте їй можливість розім'ятися, всього 3-5 хвилин займуть ці не складні дії.

1. Підняти руки вгору, склавши кисті в «замок», подивитися на них, потягнутися (повторити 2-4 рази, опустити і, розмахуючи ними, промарширувати 30-40 секунд.

2. Зробити глибокий вдих носом, надути щоки і, поплескуючи себе по щоках, голосно переривчасто видихнути (можна і посміятися). Потім 2-4 рази повернутися всім тулубом з боку в бік, а вільно звисають руки рухаються вправо-вліво. Потім зробити кілька рухів руками і повернути голову вправо-вліво.

3. Повторити другу вправу  і 10 разів поплескати віями.

Правильний вибір меблів для дитини

Коли меблі підібрана правильно дитина сидить прямо, не напружуючись, на всьому сидінні (не скраю). Ноги повинні опиратися об підлогу, спина на спинку стільця, передпліччя на стіл. Плечі при правильній посадці знаходяться на одному рівні і розташовуються паралельно кришці столу. Висота сидіння стільця над підлогою дорівнює довжині гомілки дитини (разом зі стопою). Відстань між столом, сидінням дозволяє сидить дитині вільно (без піднятих чи опущених плечей) класти передпліччя на стіл.

bottom of page