

Лисичанський дошкільний навчальний заклад (ЯСЛА-САДОК) № 8
«Світлячок»
Лисичанський дошкільний навчальний заклад (ЯСЛА-САДОК) № 8
«Світлячок»

Тиждень правового виховання
З 10.12.2018 по 14.12.2018 в дошкільному закладі проходив Тиждень правового виховання, в рамках якого з педагогами були проведені бесіди («Правове виховання як засіб соціально-морального розвитку дитини дошкільного віку», «Формуємо правову культуру найменших»), консультації («Законодавче забезпечення прав дітей в Україні», «Програма розвитку дитини дошкільного віку «Українське дошкілля» про організацію роботи з правового виховання»), надані рекомендації («Організація роботи з правового виховання протягом тижня»).
З дітьми були організовані різні види діяльності за днями тижня:
Право на ім’я та сім’ю;
Право на життя;
Право на житло;
Право на захист та медичну допомогу;
Право на освіту та відпочинок.
Знайомство дітей з їхніми правами здійснюється в двох напрямах: "Я і мої права", "Я і права інших людей". Це сприяє розумінню таких простих і водночас складних істин, як: "Мої права – це мої можливості, мої свободи", "Мої права закінчуються там, де починаються права іншої людини".
В рамках тижня з правового виховання були проведені такі заняття: «Про права та обов’язки дитини», «І дівчатко і хлоп’я має право на ім’я», «Я і моя родина», «Права і обов’язки дитини в сім’ї», «Дитячий садок-моя друга домівка», «Україна – моя Батьківщина», «Казка вчить як на світі жить».
Під час ознайомлення дітей з правами були використані ігри-загадки, художні твори, довідки із словника-довідника, мовні логічні задачі та «енциклопедії імен». Інтерес у дітей викликали такі форми роботи як:
- ігри: «Чарівні окуляри», «Запрошуємо до розмови», «Піктограмма», «Знайомство», «Розмова по телефону»;
- розгадування ребусів та кросвордів «Відгадай ім’я», «Пам’ятаємо тебе, Тарас», «Впізнай ім’я та прізвище за портретом»;
- обігравання українських народних пісень, уривків із казок та художніх творів, створення родинного дерева, альбому «Імена моєї родини», «Улюблені прислів’я моєї родини».
У вільний час проводилися такі види форми роботи:
- театралізована діяльність за сюжетами казок;
- читання художніх творів;
- бесіди;
- розгляд ілюстрацій;
- вікторини «Хто порушує права?» (На основі сюжетів казок)
- ігри та вправи.




«Перш ніж дитина осмислить усю глибину тієї істини, що вона – громадянин своєї країни, і це покладає на неї великі обов’язки, вона має навчитись платити добром за добро, творити своїми силами щастя і радість іншим людям»
(В.Сухомлинський)