top of page

Конкурс "Вімельбух про Україну"

sc24.gif

   Що ви знаєте про вімельбухи? Як багато можете згадати назв? Що ж так приваблює у книжках без тексту, які вже стали світовим видавничим трендом, та чи настільки вони прості й несерйозні, якими здаються на перший погляд?

  Вімельбухами називають дитячі розвивальні книжки-картинки з мінімумом тексту (чи взагалі без нього) та яскравими, деталізованими, максимально насиченими візуальною інформацією ілюстраціями. Не новина, що вімельбухи прийшли до нас від німців. Дієслово «wimmeln» у перекладі з німецької означає «роїтися, копошитися, товпитися». Від цього ще одна їхня назва – «книжки, що миготять». Такі книжки користуються великою популярністю в німецьких сім’ях. В Україну вони прийшли на початку 2000-х років.

  Вихователі та батьки середніх груп «Волошка», «Ромашка», «Ягідка» та старших груп «Горобинка», «Колосок», «Вишенька» прийняли участь у конкурсі «Вімельбух про Україну».  Творчі колективи створили яскраві, цікаві, різноманітні книжки-картинки:

група «Ромашка» (вихователі Григоренко М.О., Дідович М.В.) – вімельбух «Україна – це моя країна»;

група «Волошка» (вихователь Лукьянова О.А.) – вімельбух «Моя Україна»;

група «Ягідка» (вихователі  Щербакова А.О., Коваленко Т.В.) – вімельбух «Про Україну»;

група «Колосок» ( батьки вихованця Коломак Тараса) – вімельбух «Моя країна - Україна»;

група «Горобинка» (вихователі Бутко О.Ю., Кафтанова О.В.) – вімельбух «Подорож Україною: книга для веселих малюків та їх батьків, які люблять подорожувати рідною землею»;

група «Вишенька» (вихователі Алексєєва Н.В., Верцун О.М.) – вімельбух  «Моя країна - Україна».

    Наші книжки-вімельбухи містять мінімум тексту (або взагалі без тексту), наповнені деталями і з першого погляду нагадують комікси. Кожна книжка має героїв, з якими відбуваються цікаві та кумедні події протягом дня, місяця, року. Це дає можливість дитині кожного разу по-новому «читати» картинки і придумувати нові історії. Основне призначення таких книжок — ознайомлення з навколишнім світом, розвиток мовлення та уяви.

   Батьки та діти всіх груп закладу мали змогу з 01.02.2019 по 04.02.2019  переглянути вімельбухи, виконати різні завдання, вигадати свою історію та віддати свій голос за той вімельбух, який сподобався найбільше.

   06.02.2019 відбулося оголошення результатів конкурсу:

I місце – групи «Горобинка» та «Колосок»;

II місце – групи «Волошка» та «Ромашка»;

III місце – групи «Ягідка» та «Вишенька».

  Всі учасники конкурси отримали призи.  Сподіваємося, що вімельбухи стануть корисними  в роботі вихователів задля ознайомлення дітей із рідною країною.

bottom of page