top of page
Unicef_Logo_-_Unite_for_Children.svg_.pn

Проект «Створюємо інклюзивне освітнє середовище у дитячих садках Донецької і Луганської областей»

1-4 жовтня  2018 року з метою розвитку компетентностей педагогів закладів дошкільної освіти Луганської області для забезпечення інклюзивної практики з особливим акцентом на дітей з особливими освітніми потребами вихователь-методист закладу  Косенко Н.М. та вчитель-логопед Тищенко С.В. прийняли участь  у заході незвичного формату — тренінгу для тренерів у рамках програми «Створюємо інклюзивне освітнє середовище у дитячих садках Донецької і Луганської областей» за підтримки Представництва Дитячого фонду Організації Об’єднаних Націй (ЮНІСЕФ) та Всеукраїнського фонду «Крок за кроком» . 

Як можна оцінити спроможність педагогічної команди щодо втілення інклюзивних ідей в закладах дошкільної освіти? Для чого дорослим необхідно знати сильні сторони розвитку дитини? Що таке множинний інтелект? Як створити команду психолого-педагогічного супроводу? Що треба зробити, щоб простір дошкільного закладу був справді дружнім до різних дітей?  Хто такий асистент вихователя? Як результативно працювати з дорослими та залучати громади до прийняття рішень стосовно інклюзивної освіти?

Заради отримання відповідей на ці запитання  наші педагоги і навчалися на тренінгу. А потім навчальні модулі у жовтні та листопаді були проведені у закладі із педагогами та помічниками вихователів.

Практичний психолог Решетар Н.С. навчалася на тренінгу для підготовки інструкторів, які працюватимуть з батьками, у тому числі батьками дітей з особливими потребами, в закладах дошкільної освіти учасниках проекту.

У листопаді практичним психологом було проведено п’ять семінарів з наступних тем:

1. Розпочинаємо. Що таке розвиток дитини?

2. Як розвивається мозок дитини. Будуємо взаємини зі своєю дитиною і навчаємося розуміти її темперамент.

3. Як спілкуватись з маленькими дітьми. Розвиток позитивної самооцінки. Визначення меж допустимої поведінки.

4. Формування та розвиток емоційної компетентності у батьків.

5. Гра - навчатися весело і цікаво.

По закінченню семінарів батьки отримали подарунки та ігри для своїх малят.

bottom of page